F. Arentz Møller, efter Carl Bloch. Portræt af Christian II under sit fangenskab på Sønderborg Slot

Varenummer: 6005001
Hammerslagspris: DKK 300
Vurdering: DKK < 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 6023586
F. Arentz-Møller, 18/1900-tallet, efter Carl Bloch. Portræt af Christian II under sit fangenskab på Sønderborg Slot. Olie på lærred. Sign. og dat. F. Arentz-Møller 1921. 104 x 87 cm (120 x 112 cm). Obs. Beskrivelsen ændret.

Auktionen afsluttes:  08-05-2021 19:47:02
Showroom:  Roskilde

2074483 08-05-2021 17:49:36 DKK 300