Farstrup. Armstol, bøgetræ

Varenummer: 6198535
Vurdering: DKK 2.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Farstrup. Armstol med stel af massivt lakeret bøgetræ med tremmeryg- samt sider, sædehynde betrukket med blåt stof medfølger. 1960'erne. Sh. 40 cm. Fremstår med brugsspor, slitage, flere åbne samlinger, vakkelvorn stel med flere løse sprosser.

Auktionen afsluttes:  11-08-2022 18:52:38
Showroom:   Aarhus, DK