Farstrup. Armstol, bøgetræ

Varenummer: 6198535

Næste bud: DKK 1.600
Vurdering: DKK 2.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Farstrup. Armstol med stel af massivt lakeret bøgetræ med tremmeryg- samt sider, sædehynde betrukket med blåt stof medfølger. 1960'erne. Sh. 40 cm. Fremstår med brugsspor, slitage, flere åbne samlinger, vakkelvorn stel med flere løse sprosser.

Auktionen afsluttes:  02-07-2022 20:00:00
Showroom:   Aarhus, DK