Ferskvand kulturperlekæde med rosetvedhæng af 14 kt hvidguld (2)

Varenummer: 6288491
Vurdering: DKK 2.800

Rosetvedhæng af 14 kt hvidguld prydet med en oval facetslebet mørkeblå onyx omringet af talrige moissanitter, vedhænget kan åbnes. Stemplet: 585. H: 27 mm. Vægt 4,5 gram. Kæde af ferskvand kulturperler prydet med rund magnetlås af sterlingsølv, L. 50 cm. Fremstår med brugsspor. (2)
Auktionen afsluttes:  22-11-2022 18:29:00
Showroom:   DK, Aalborg, Nibevej