Folke Pålsson. Sæt på fire stole model J-77 (4)

Varenummer: 6301764

Næste bud: DKK 1.600
Vurdering: DKK 2.400

Folke Pålsson . Fire stole med pinderygge. Senere sortlakeret. lyse pletter, ridser 2 med løse rygge. Model J-77. Fremstillet ved FDB i 1970'erne. Stemplet H. 78 Sh. 43 cm. (4)

Auktionen afsluttes:  01-12-2022 15:58:25
Showroom:   DK, Næstved, Gl. Holstedvej