Frans Landt, marinemaleri. (cd)

Varenummer: 5155505
Hammerslagspris: DKK 1.700
Vurdering: DKK 1.000

Frantz Landt 1885-1976. Marinemotiv fra øresund med skoleskibet Danmark og Kronborg i baggrunden. Olie på lærred, sign. og dat. Fa. Landt 1946. 55 x 79 (76 x 101) cm.
Auktionen afsluttes:  12-11-2018 12:03:24