Fransk bordlampe i empireform, ca. 1900

Varenummer: 6315840
Auktionen er ikke begyndt
Næste bud: DKK 2.400
Vurdering: DKK 3.000

Fransk bordlampe i empireform, stamme i form af stående kvinde i klassiske gevanter, Frankrig ca. 1900. Fremstår med brugsspor, en lille krog og kæder på topstykke mangler. H. incl. montering 56 cm.
Auktionen afsluttes:  09-02-2023 20:43:36