Fransk vaseformet kaminur, bleu turquin marmor, Louis XVI form 19. årh

Varenummer: 6308485
Hammerslagspris: DKK 1.400
Vurdering: DKK 2.000

Fransk vaseformet kaminur, forgyldt bronze og bleu turquin marmor, Louis XVI form 19. årh. H. 33 cm. Medfølgende optræksnøgle. Slitage på forgyldning visse steder. Skive med afslag ved nøglehul. Lauritz.com garanterer ikke for urværkets funktion.
Auktionen afsluttes:  31-01-2023 11:55:21

78111 31-01-2023 11:53:21 DKK 1400