Frants Henningsen. Landskabsparti

Varenummer: 6381286
Hammerslagspris: DKK 2.400
Vurdering: DKK 2.000

Frants Henningsen (1850-1908). Landskabsparti. Olie på lærred. Sign.: 'FH'. 26 x 37 (35 x 47) cm.
Fremstår med let overfladesnavs; spor efter gamle nålehuller i hjørnerne.
Auktionen afsluttes:  27-05-2023 20:32:18