Fredericia Stolefabrik / Børge Mogensen. Sofabord, egetræ

Varenummer: 6225918
Hammerslagspris: DKK 550
Vurdering: DKK 1.200

Børge Mogensen. Sofabord af massivt egetræ, rektangulær plade med shakerstel. Fremstillet hos Fredericia Stolefabrik, model 269. 1970'erne. Afkortet, H. 55 cm. L. 139 cm. B. 60 cm. Fremstår med brugsspor samt ridser.
Auktionen afsluttes:  25-06-2022 14:02:08