Frederikke Aagaard ”designtræ” - til fordel for Ungdommens Røde Kors

Varenummer: 5504549
Auktionen er afsluttet
Hammerslagspris: DKK 4.600
Vurdering: DKK 21.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og  22,5% i salær.

Beskrivelse: 
Frederikke Aagaard ”designtræ”
Frederikke Aagaard, arkitekt, designer samt tv-vært med egen tegnestue der designer indretninger og udstillinger har kreeret det smukkeste juletræ med nøje udvalgte og afstemte designs fra nogle af vores allerbedste danske design mærker. Drømmer du om at give dit hjem et juleboost med dansk design, byd med her!

Skagerak
1 stk. Juletræsfod á 2.095 kr.

Libratone
1 stk. Track+ wireless øretelefoner á 1.499 kr.

Menu
1 stk. Echasse vase S clear á 850 kr.
1 stk. Carrie Led lamp, brushed brass á 1.499 kr.
2 stk. Duca Candleholder, polished Brass á 499 kr.
1 stk. Darkly Mirror S Brushed Brass á 1.999 kr.

MUNK Collective PALO Lamp: 2499 DKK
TIME Clock: 1599 DKK
RIBBON Mirror: 999 DKK

Eden Outcast
1 stk Wall flower L á 1.299 kr.

Ferm
1 stk. opal shade sphere á 599 kr.
1 stk. socket pendant low bras á 599 kr.

Muuto
1 stk. Beam Lamp black 1.495
1 stk. Beam Lamp Umber 1.495

Woud
1 stk. Knaegt knagerække/hattehylde i eg á 1.849 kr.

Klassik Studio
1 stk. York 10 vase mat messing á 140 kr.
1 stk. York 14 vase blank messing á 250 kr.
1 stk. York 18 vase mat messing á pris 300 kr.
1 stk. Studio 1 Table lamp á 1.200 kr.

Nordstjerne
12 stk. Paper Onion (Dusty rose) á 49 kr.
12 stk. Paper Tree (Chocolate) á 49 kr.
12 stk. Paper Jewel (Dusty rose) á 49 kr.
12 stk. Polygon Star (Rose gold) á 79 kr.
12 stk. Paper Scoop (Chocolate) á 49 kr.
14 stk. Angel (Chocolate w. Bordeaux glitter) á 79 kr.
12 stk. Circle brass á 59 kr.
12 stk. Heart brass á 59 kr.
12 stk. Star brass á 59 kr.
20 stk. Filt Cone (Dusty rose) á 39 kr.
20 stk. Filt Cone (Bordeaux) á 39 kr.

Total værdi: 26.756 DKK

Denne auktion er del af en større velgørenhedsauktion til fordel for Ungdommens Røde Kors, se alle auktionerne her eller læs mere om URK og projektet her . Alle indtægter går direkte og ubeskåret til Ungdommens Røde Kors. Lauritz.com donerer således alle involverede salærer og gebyrer fra denne auktion til det gode formål.

BEMÆRK: Juletræspynten skal afhentes hos Lauritz.com Herlev efter endt auktion (kan kun hentes på hverdage iml. kl. 11 - 16). Alternativt kan pynten sendes mod betaling. Juletræet medfølger ikke, da det er pynten på træet, man byder på! Juletræsfoden er brugt til fotografering og kan derfor have brugsspor.

Om Ungdommens Røde Kors’ juletræsauktion
Ungdommens Røde Kors har inviteret 12 kendte danskere eller repræsentanter fra kendte brands til at pynte juletræer efter deres egne kreative ideer. Træerne har de pyntet med produkter fra egne brands eller fra deres nøje udvalgte samarbejdspartnere. Ved at byde på et eller flere af de 11 fantastiske træer får du ikke blot et hav af skønne designs og oplevelser, men du hjælper ligeledes udsatte børn og unge i en juletid, der kan være svær, når det ikke er muligt at holde jul i et varmt og trygt hjem. Det indsamlede beløb fra auktionen går nemlig ubeskåret til at give børn og unge, der må fejre jul på kvindekrisecentre, døgninstitutioner, hospitaler eller lignende, nogle dejlige og hyggelige juleoplevelser. Læs mere om Ungdommens Røde Kors her

Auktionen afsluttes:  03-12-2019 15:30:00
Showroom:  DK, Herlev, Dynamovej


Transportpriser
Fået hammerslag? - Se transportmuligheder når du betaler for din vare

Budhistorik

Vis    bud
Kundenr.DatoTid (CET)Bud 
1551247 21-11-2019 11:32:03 DKK 4600
1747118 02-12-2019 21:46:47 DKK 4400
1551247 21-11-2019 11:32:03 DKK 4200
1747118 02-12-2019 21:45:43 DKK 4000
1551247 21-11-2019 11:32:03 DKK 3800
1860010 23-11-2019 18:31:39 DKK 3600
1551247 21-11-2019 11:32:03 DKK 3400
1153824 22-11-2019 12:25:17 DKK 3200
1551247 21-11-2019 11:32:03 DKK 3000
1153824 22-11-2019 12:24:57 DKK 2800
1551247 21-11-2019 11:24:20 DKK 2600
1681223 21-11-2019 10:57:40 DKK 2400
738971 20-11-2019 19:47:05 DKK 2200
1032169 19-11-2019 18:32:25 DKK 2000
168188 19-11-2019 09:34:00 DKK 1900
1032169 19-11-2019 18:32:25 DKK 1900
168188 19-11-2019 09:34:00 DKK 1800
1032169 19-11-2019 18:32:25 DKK 1700
168188 19-11-2019 09:34:00 DKK 1600
1032169 19-11-2019 18:32:19 DKK 1500
168188 19-11-2019 09:34:00 DKK 1400
1032169 19-11-2019 18:32:19 DKK 1300
168188 19-11-2019 09:34:00 DKK 1200
1032169 19-11-2019 18:32:19 DKK 1100
168188 19-11-2019 09:34:00 DKK 1000
1032169 19-11-2019 18:32:19 DKK 950
168188 19-11-2019 09:34:00 DKK 900
1032169 19-11-2019 18:32:19 DKK 850
168188 19-11-2019 09:34:00 DKK 800
1032169 19-11-2019 18:32:10 DKK 750
168188 19-11-2019 09:34:00 DKK 700
1751822 19-11-2019 14:22:25 DKK 650
168188 19-11-2019 09:34:00 DKK 600
1751822 19-11-2019 14:22:03 DKK 550
168188 19-11-2019 09:34:00 DKK 500
1751822 19-11-2019 14:21:51 DKK 450
168188 19-11-2019 09:34:00 DKK 400
1751822 19-11-2019 14:21:34 DKK 350
168188 19-11-2019 09:34:00 DKK 300