Frederique Constant Runaboat Moonphase Limited Edition. Herrearmbåndsur i rosaforgyldt stål

Varenummer: 6284029
Hammerslagspris: DKK 10.000
Vurdering: DKK 13.000

Herrearmbåndsur fra Frederique Constant. Model Runaboat Moonphase, ref. nr. FC-365RM5B4, limiteret 168X/2888, købt år 2019. Urkasse i rosaforgyldt stål, safirglas, two-tone skive med stregindeks og arabertal, dags-, dato- og månedsvisning, riflet krone med logo, åben bagkasse, mekanisk urværk med automatisk optræk, cal. 365, monteret på brun læderrem. Ø. 40 mm. uden krone. Yderboks, inderboks, manual, model båd og ceritifkat medfølger. Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.

Dette er et af Lauritz’ særligt udvalgte luksusure.
Auktionen afsluttes:  26-11-2022 10:57:54

1923811 26-11-2022 10:55:54 DKK 10000