Gå til mobilt website
Log ud
Bliv bruger
Min side
Hjælp
Auktioner
Fast pris
Kategorier
Få en vurdering
Tilbage
Auktioner
Møbler
Sofaer, sofagrupper
Følg denne vare
Følg ikke denne vare mere
Du er ikke logget ind
Du følger nu denne vare
Varer jeg følger
Frits Henningsen. Kasseformet sofa af mahogni, 1940'erne
:
6372909
Hammerslagspris
:
13.000
Vurdering
:
18.000
Frits Henningsen (1888-1954). Kasseformet sofa af massiv og finéret mahogni, front med afrundede kaneformede sider, tilspidsede ben, sæde og ryg betrukket med uldstof.
Fremstillet i 1940'erne hos snedkermester Frits Henningsen. H. 73, L. 199, Sh. ca. 43, D. 75 cm. Bagside med nummer 4532.
Fremstår med let aldersrelateret brugsslitage og naturlig patina.
04-06-2023 20:23:00
Fået hammerslag? - Se transportmuligheder når du
betaler for din vare
5
15
50
Alle
Kundenr.
Dato
Tid (CET)
Bud
1904699
04-06-2023
19:47:42
13000
Til toppen