Georg Jensen. Årsbestiksæt af forgyldt sterlingsølv og emalje til fire pers., årgang 1991-1994 (12)

Varenummer: 6282214
Auktionen er ikke begyndt
Næste bud: DKK 3.600
Vurdering: DKK 4.600

Georg Jensen. Årsbestik, i form af komplette bestiksæt bestående af kniv, gaffel og ske fra årgang 1991-1994, udført af forgyldt sterlingsølv prydet med stiliserede blomster af emalje. L. 15-16,5 cm. Samlet vægt: ca. 562 gr. Bestikket fremstår med ridser, anløbninger og brugsspor. (12)

Denne vare optræder i vores julequiz Gæt Lauritz hammerslag. Quiz med her eller gå tilbage til quizzen hvis du allerede er i gang.
Auktionen afsluttes:  12-12-2022 20:03:00