Georg Jensen. Bernadotte Sterling-sølvbestik. 6 kagegafler og 10 kaffeskeer. (16)

Varenummer: 6242915
Vurdering: DKK 4.400

Georg Jensen Sterlingsølv. 'Bernadotte' .Tegnet af prins Sigvard Bernadotte (1907 - 2022) i 1939. Georg Jensen stemplet for perioden 1945 - 1952.Sættet består af ti kaffeskeer samt seks kagegafler. Brugsspor. Samlet vægt 382 gram
Auktionen afsluttes:  15-12-2022 12:00:02