Georg Jensen. Bernadotte Sterling-sølvbestik. 6 kagegafler og 10 kaffeskeer. (16)

Varenummer: 6242915

Næste bud: DKK 3.000
Vurdering: DKK 4.400
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Georg Jensen Sterlingsølv. 'Bernadotte' .Tegnet af prins Sigvard Bernadotte (1907 - 2022) i 1939. Georg Jensen stemplet for perioden 1945 - 1952.Sættet består af ti kaffeskeer samt seks kagegafler. Brugsspor. Samlet vægt 382 gram

Auktionen afsluttes:  01-10-2022 12:38:40
Showroom:   Herlev, DK