Georg Jensen bestik i sterling sølv. ´Continental´. ´Cypres´. ´Kugle´. (22)

Varenummer: 6225405

Næste bud: DKK 6.000
Vurdering: DKK 8.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Georg Jensen bestik i sterling sølv´. ´Cypres´. ´Kugle´ og ´Continental´.
2 middagsskeer. Design "Continental"
5 kagegafler. design "Cypres"
2 Theskeer. design "Cypres"
1 kaffeske. design "Cypres"
1 marmeladeske. design "Kugle"
1 middagsgafler. design "Kugle"
2 middagsskeer. design "Kugle"
6 kagegafler. design "Kugle"
1 kompotske. design "Kugle"
1 kartoffelske. design "Kugle"
Alle 19 dele stemplet Georg Jensen, Sterling Denmark.
Samlet vægt 665 gram. Fremstår med brugsspor (22)

Auktionen afsluttes:  15-08-2022 15:02:48
Showroom:   Herlev, DK