Georg Jensen før 1945. Fem sølv serverings dele i forskellige mønstre. (5)

Varenummer: 6253858
Hammerslagspris: DKK 1.400
Vurdering: DKK 2.000

Serverinsspade i sølv, stemplet Georg Jensen og Københavnerstemplet 1928.
'Pyradide' Stemplet med Georg Jensenmærket brugt mellem 1925-1933, samt Sterlingsølv. Fremstår med bogstaverne KL indgraveret på bagsiden.
Tre smørknive, Stemplet georg Jensen og københavnerstemplet 1926. Brugsspor. Samlret vægt inklu små stålklinger 248 gram. (5)
Auktionen afsluttes:  26-11-2022 13:00:39

1645540 26-11-2022 11:56:45 DKK 1400