Gå til mobilt website
Log ud
Bliv bruger
Min side
Hjælp
Auktioner
Fast pris
Kategorier
Få en vurdering
Tilbage
Auktioner
Sølv, bronze, kobber og tin
Sølvbestik
Følg denne vare
Følg ikke denne vare mere
Du er ikke logget ind
Du følger nu denne vare
Varer jeg følger
Georg Jensen før 1945. Fem sølv serverings dele i forskellige mønstre. (5)
:
6253858
Hammerslagspris
:
Vurdering
:
Serverinsspade i sølv, stemplet Georg Jensen og Københavnerstemplet 1928.
'Pyradide' Stemplet med Georg Jensenmærket brugt mellem 1925-1933, samt Sterlingsølv. Fremstår med bogstaverne KL indgraveret på bagsiden.
Tre smørknive, Stemplet georg Jensen og københavnerstemplet 1926. Brugsspor. Samlret vægt inklu små stålklinger 248 gram. (5)
26-11-2022 13:00:39
Fået hammerslag? - Se transportmuligheder når du
betaler for din vare
5
15
50
Alle
Kundenr.
Dato
Tid (CET)
Bud
1645540
26-11-2022
11:56:45
1400
Til toppen