Georg Jensen og A. Michelsen. Samling års og juleskeer og gafler (21)

Varenummer: 5800445
Hammerslagspris: DKK 2.800
Vurdering: DKK 4.600

A. Michelsen og Georg Jensen. Samling Juleskeer og gafler af forgyldt sterling sølv med dekorationer af emalje, bestående af: A. Michelsen 1 ske 1961, 2 gafler 62, 3 skeer 62, 1 ske 66, 2 skeer 73, 1 ske 77, 1 ske og 1 gaffel 84. Georg Jensen 2 skeer 1973, 1 ske 74, 2 skeer 75, 1 ske 77, 2 skeer 78, 1 ske 79. Fremstår med brugsspor. (21)
Auktionen afsluttes:  21-11-2020 19:13:00