Varenummer: 5993961
Vurdering: DKK 10.000

Gerda Wegener (1886 - 1940). Komposition. Olie på lærred. Sign. i monogram G.W. 38 cm. x 44 cm. (48 cm. x 54 cm.) Fremstår med krakeleringer og mindre perforering øverst højre hjørne.
Auktionen afsluttes:  15-04-2021 19:59:00