Gerhard Heilmann, oliemaleri. Landskabsparti med person

Varenummer: 5093743
Hammerslagspris: DKK 600
Vurdering: DKK 2.000

Gerhard Heilmann. Landskabsparti med gående person af Gerhard Heilmann (1859-1946), olie på lærred, sign. med monogram GH samt 1891 i nederste højre hjørne H. 24 x 35 cm (40x50)
Auktionen afsluttes:  25-09-2018 18:17:00