Gerhard Marcks, skulptur, figur, bronze, lille par

Varenummer: 4637894
Hammerslagspris: EUR 2.000
DKK 14.900
Vurdering: EUR 3.500
DKK 26.075

Gerhard Marcks (1889-1981), skulptur, figur, bronze, ’Kleines Paar zu Pferde’, 1961, stemplet på soklen ’Guss Barth Berlin’, H. 26,5 cm - L. 21 cm - B. 7 cm, fremstår med aldersrelaterede brugs- og slitagespor.
Auktionen afsluttes:  04-05-2017 20:26:23

682451 04-05-2017 20:24:23 EUR 2000