Girandoler i empirestil (2)

Varenummer: 5111037
Hammerslagspris: EUR 1.000
DKK 7.450
Vurdering: EUR 1.000
DKK 7.450

Girandoler i empirestil, metal/forgyldt, syv lyskilder. Antikiserende stil, to romerske kvinder, som bærer lysestagernes arme på hovedet. Empirestil, af nyere dato. Mål ca. H. 47 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. (2)
Auktionen afsluttes:  06-11-2018 19:30:00