Girandoler i empirestil (2)

Varenummer: 5111037
Hammerslagspris: EUR 1.000
DKK 7.450
Vurdering: EUR 1.000
DKK 7.450
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Girandoler i empirestil, metal/forgyldt, syv lyskilder. Antikiserende stil, to romerske kvinder, som bærer lysestagernes arme på hovedet. Empirestil, af nyere dato. Mål ca. H. 47 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. (2)

Auktionen afsluttes:  06-11-2018 19:30:00
Showroom:  DE, Hamburg, Große Elbstraße