Graff. Vintage safir- og brillantrosetring af 18 kt. hvidguld. London 1976

Varenummer: 6288278
Varen udløber om:

Graff. Vintage safir- og brillantrosetring af 18 kt. hvidguld prydet med større oval facetsleben safir på ca. 1.50 ct., omkranset af 32 større og mindre brillantslebne diamanter, i alt ca. 1.28 ct. Farve: Top Wesselton- Top Crystal (G-H-I). Klarhed: VS -SI. Stemplet Graff. med London gold Hallmarks for 1976.
Vægt ca. 5,3 g. Roset 1,85 x 1,7 cm. Ringstr. 57/18. Aldersrelateret brugsspor.

Køb nu pris
DKK 35.000
Varen afsluttes:  06-12-2022 14:48:00