Gudmund Hentze. Portræt af ung kvinde, 1932, pastel på papir. cd

Varenummer: 4323173
Hammerslagspris: DKK 475
Vurdering: DKK 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Portræt af ung kvinde af Gudmund Hentze 1875-1948. Pastel på papir, sign. samt dat. Gudmund Hentze 1932. Lysmål 75 x 51 cm. (90 x 66)

Auktionen afsluttes:  11-07-2016 20:48:00