Guld Carlsén. Brillant- alliancering af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.28 ct.

Varenummer: 6224875
Vurdering: DKK 2.400
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Guld Carlsén, Sundsvall. Svensk alliancering af 18 kt. hvidguld prydet med syv brillantslebne diamanter i forløb, i alt 0.28 ct. Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Klarhed: VS. Carat stemplet i ringskinnen. Ringstr.: Ø 55/ 17,5. Vægt: ca. 3,8 gr. Brugsspor.

Auktionen afsluttes:  14-08-2022 20:35:00
Showroom:   Vejle, DK