Gundorph Albertus for Georg Jensen. Opsats af sterling sølv, dessin nr. 259

Varenummer: 6253714
Hammerslagspris: DKK 5.000
Vurdering: DKK 7.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Gundorph Albertus (1887-1970) for Georg Jensen. Opsats af sterling sølv, stamme støbt med riller, på rundt fodstykke. Udført i perioden 1945-1952, stemplet Georg Jensen & Wendel A/S, dessin nr. 259, vægt. ca. 293 gr. Fremstår med brugsspor.

Auktionen afsluttes:  24-09-2022 15:16:46
Showroom:   Herlev, DK

543080 22-09-2022 22:43:11 DKK 5000