Kategori  Vurdering

H.A. Brendekilde, Møens Klint, olie på lærred

Varenummer: 5326128
Hammerslagspris: DKK 15.000
Vurdering: DKK 20.000
Hans Andersen Brendekilde (1857-1942). Motiv fra Møns Klint, på bagsiden påskrevet 'Møens Klint 3.Pinsedag 26. Mai 1896, olie på lærred, signeret. H.33 x 52 cm (47 x 66 cm)

Auktionen afsluttes:  13-05-2019 20:00:00
Showroom:  DK, Næstved, Gl. Holstedvej