H. A. Brendekilde. Religiøs motiv

Varenummer: 6348559
Vurdering: DKK 15.000

Hans Andersen Brendekilde (1857-1942). Religiøs motiv. Olie på lærred. Sign. H.A.B. 40 x 42,5 cm (52 x 54 cm). Fremstår med krakelering.
Auktionen afsluttes:  20-03-2050 09:14:00