H.C. Hansens Guldsmedie. Halskæde i 'sildeben mønster' af 14 kt guld

Varenummer: 6302051

Næste bud: DKK 4.600
Vurdering: DKK 5.800

H.C. Hansens Guldsmedie. Halskæde i 'sildebens mønster' af 14 kt guld. Stemplet HCH, 585. L. 40,5 cm B. 5 mm. Vægt 18,5 cm. Fremstår med brugsspor.

DKK 4.600
Auktionen afsluttes:  04-12-2022 19:53:07
Showroom:   DK, Aalborg, Nibevej