H.C. Hansens Guldsmedie. Halskæde i 'sildeben mønster' af 14 kt guld
Vurdering:
5.000
H.C. Hansens Guldsmedie. Halskæde i 'sildebens mønster' af 14 kt guld. Stemplet HCH, 585. L. 40,5 cm B. 5 mm. Vægt 18,5 cm. Fremstår med brugsspor.
27-12-2022 18:06:00