H. Danielsens Eftf. Fonduegafler af sølv og træ (8)

Varenummer: 6318198
Varen er afsluttet

H. Danielsens Eftf. Et sæt fonduegafler af sølv med skafter af egetræ, udført i enkel moderne form. Københavnerstemplet, anno 1971. Samlet vægt: ca. 380 gr. Gaflerne fremstår med brugsspor. (8)

Hidrører fra lukningen af antikvitetsforretningen H. Danielsens Eftf., København.
Varen afsluttes:  01-04-2023 13:35:00