H.W. Klein, tilskrevet for Bramin. Spisebord, palisander

Varenummer: 6381071
Hammerslagspris: DKK 3.400
Vurdering: DKK 8.000

H.W. Klein, tilskrevet. Spisebord af fineret palisander, rektangulær med to medfølgende tillægsplader, tilspidsede ben. 1960'erne. Fremstillet hos Bramin. H. 72 L. 169-281 d. 90 cm. Fremstår med lettere brugsspor, nuanceforskel og enkelte mindre områder med lettere ujævnheder på finer.
Auktionen afsluttes:  13-06-2023 20:15:00