Halskæde 'Genevé' i 14 kt. guld 26,2 gram.

Varenummer: 6299013
Vurdering: DKK 8.400

Halskæde i forløb 'Genevé' mønster af 14 kt. guld med indstikslås monteret med dobbelt sikkerhedshasp L. 39 cm B. 0.6-0.9 cm. Vægt 26,2 gram. Stemplet Aur. 585. Med alm. brugsspor. Etui medfølger.
Auktionen afsluttes:  13-12-2022 19:42:30
Showroom:   DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej