Hanbjerg møbler. Chatol, teaktræ

Varenummer: 6253805
Fast pris: DKK 1.845
Vurdering: DKK 2.400

Hanbjerg møbler. Chatol af fineret teaktræ, skråtstillede front med tre små skuffer, udtræksplade, herunder tre skuffer, runde tilspidsede ben af massivt teaktræ. 1960'erne. H. 101 B. 82 D. 44 cm. Fremstår med skjolder på skriveplade, lettere vakkelvorn. Nøgle mangler.
Varen afsluttes:  02-12-2022 08:27:27
Showroom:   DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej