Hans Andreas Dahl
Vurdering:
9.000
Hans Adreas Dahl, (1881-1919) 'Seiltur på Sognefjorden'.Olie på lærred opklæbet på plade. Maleriet er antageligt senere beskåret. Fremstår med mindre adskaldning af maling øverste højre hjørne. Letter of origin Udstedt af kunsthabdler Johan Albert Mohn, Bergen 25/3 1983 medfølger .42 x 31 cm. ( 50 x 40 ) cm.
13-12-2018 19:46:00