Hans Andreas Dahl

Varenummer: 5158249
Vurdering: DKK 9.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Hans Adreas Dahl, (1881-1919) 'Seiltur på Sognefjorden'.Olie på lærred opklæbet på plade. Maleriet er antageligt senere beskåret. Fremstår med mindre adskaldning af maling øverste højre hjørne. Letter of origin Udstedt af kunsthabdler Johan Albert Mohn, Bergen 25/3 1983 medfølger .42 x 31 cm. ( 50 x 40 ) cm.

Auktionen afsluttes:  13-12-2018 19:46:00
Showroom:  DK, Aalborg, Nibevej