Hans Christian Rylander, komposition 'Portræt af en neglebider' olie på plade (cd)

Varenummer: 6233971
Hammerslagspris: DKK 400
Vurdering: DKK 2.000

Hans Christian Rylander (1939-2021). Tidligt værk komposition 'Portræt af en neglebider' olie på plade, signeret og dateret 1966. H.65 x 55 cm (70 x 60 cm) Aldersrelateret stand.

Hidrører fra boet efter kunstneren Hans Christian Rylander, mangeårig formand for kunstnersammenslutningen Decembristerne.

Se auktionerne her
Auktionen afsluttes:  12-10-2022 15:48:29