Hans Hansen ´Arvesølv 4´ Bestiksæt i sterling sølv (51)
Vurdering:
16.000
Hans Hansen, Kolding. "Arvesølv 4". Bestiksæt bestående af
12 Middagsgafler
12 Frokostgafler
12 Dessertskeer
12 Kaffeskeer
1 Kartoffelske
1 Kompotske
1 Soveske
1 flødeske
Alle dele stemplet: Hans Hansen, Sterling Denmark.
samlet vægt 2136 gram.
Fremstår med brugsspor.
23-10-2022 09:38:11