Hans Hansen ´Arvesølv 4´ Bestiksæt i sterling sølv (51)

Varenummer: 6223581
Vurdering: DKK 16.000

Hans Hansen, Kolding. "Arvesølv 4". Bestiksæt bestående af
12 Middagsgafler
12 Frokostgafler
12 Dessertskeer
12 Kaffeskeer
1 Kartoffelske 1 Kompotske 1 Soveske 1 flødeske Alle dele stemplet: Hans Hansen, Sterling Denmark. samlet vægt 2136 gram. Fremstår med brugsspor.
Auktionen afsluttes:  23-10-2022 09:38:11