Gå til mobilt website
Log ud
Bliv bruger
Min side
Hjælp
Auktioner
Fast pris
Kategorier
Få en vurdering
Tilbage
Auktioner
Sølv, bronze, kobber og tin
Sølvbestik
Følg denne vare
Følg ikke denne vare mere
Du er ikke logget ind
Du følger nu denne vare
Varer jeg følger
Hans Hansen 'Arvesølv 5' diverse serveringsbestik i sølv (7)
:
6239433
Hammerslagspris
:
Vurdering
:
Hans Hansen (1884-1940) 'Arvesølv 5'. Sjælden puncheske i sølv stemplet med Hans Hansens signatur. Guardin-stemplet af Johannes Siggaard (1932-1960) samt tretårs- og årstalsstemplet 1931. Fabrikeret på Hans Hansens eget værksted i Kolding. Indgravet 'N' på bagsiden. Sættet består af diverse serveringsdele i form af kagespade og lagkagekniv (begge disse med laf af stål), to sovseskeer, to kartoffelskeer samt en stor serveringsske. Vægt 540 gram inklusiv dele med stål laf. Brugsspor
13-12-2022 15:48:46
Fået hammerslag? - Se transportmuligheder når du
betaler for din vare
5
15
50
Alle
Kundenr.
Dato
Tid (CET)
Bud
1001910
13-12-2022
14:58:19
1600
Til toppen