Hans Hansen bestik, arvesølv no 12 af sterling sølv (36)

Varenummer: 6298639

Næste bud: DKK 6.800
Vurdering: DKK 8.600

Hans Hansen bestik, arvesølv no 12 af sterling sølv bestående af : 8 stk. suppeskeer, 8 stk. frokostgafler, 8 stk. middagsgafler, 10 stk. teskeer, 1 stk. kagegaffel, 1 stk. oplukker. Alle dele stemplet Hans Hansen sterling Denmark. Vægt på rent sølv ca. 1550 gram, vægt på blandet sølv/metal ca. 34 gram. Fremstår med lette brugsspor. (36)

DKK 6.800
Auktionen afsluttes:  07-02-2023 19:33:38
Showroom:   DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej