Hans Henrik Lerfeldt. To håndkolorerede raderinger (cd) (2 + 3)

Varenummer: 5406157
Hammerslagspris: DKK 2.800
Vurdering: DKK 2.000

Hans Henrik Lerfeldt (1946-1989). To kompositioner, håndkolorerede raderinger. Den ene 19/45, sign. samt dateret i bly Lerfeldt 82. Lysmål: 22,5 x 17 cm (45,5 x 38 cm), den anden sign. i bly Lerfeldt. Lysmål: 29 x 22 cm (50,5 x 40,5 cm) Desuden medfølgende tre bøger/kataloger: 'Blue World', 'En blå verden' samt 'Heavy'(2 + 3) OBS: Teksten rettet og auktionen forlænget!

Auktionen afsluttes:  21-08-2019 20:24:00