Hans Hove & Palle Petersen. Et par moduler af palisander, 1960'erne (2)

Varenummer: 6330610

Næste bud: DKK 800
Vurdering: DKK 1.500

Hans Hove & Palle Petersen. Et par moduler af finéret palisander, front med hylder samt nedfældige klapper. H. 96, 64 x 27 cm. Fremstillet hos Chr. Linneberg Møbelfabrik. Mappe af massiv palisander samt nøgle, medfølger. Fremstår med alders- og brugsspor. Nogle mgl. hyldebøjler. (2)

Auktionen afsluttes:  01-02-2023 19:45:46
Showroom:   DK, Roskilde, Store Hedevej