Hans J. Wegner for Andreas Tuck. Spisebord, model AT-312

Varenummer: 6269759

Næste bud: DKK 4.000
Vurdering: DKK 8.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Hans J. Wegner. Spisebord med rektangulær plade af fineret teaktræ med hollandsk udtræk, stel med runde tilspidsede ben af eg. 1960'erne. Fremstillet hos Andreas Tuck, brændemærket herfra, model AT-312. H. 72 L. 139/239 B. 90 cm. Fremstår med brugsspor, stedvis finerskade.

Auktionen afsluttes:  01-10-2022 08:20:40
Showroom:   Herlev, DK