Hans J. Wegner for Andreas Tuck. Spisebord, model AT-312

Varenummer: 6269759
Hammerslagspris: DKK 4.000
Vurdering: DKK 8.000

Hans J. Wegner. Spisebord med rektangulær plade af fineret teaktræ med hollandsk udtræk, stel med runde tilspidsede ben af eg. 1960'erne. Fremstillet hos Andreas Tuck, brændemærket herfra, model AT-312. H. 72 L. 139/239 B. 90 cm. Fremstår med brugsspor, stedvis finerskade.
Auktionen afsluttes:  08-10-2022 18:24:49

1648255 08-10-2022 17:03:13 DKK 4000