Hans J. Wegner for Getama. Højrygget lænestol af egetræ

Varenummer: 6324350

Næste bud: DKK 300
Vurdering: DKK < 1.000

Hans J. Wegner (1914-2007). Højrygget lænestol af egetræ, betrukket med uldstof. Fremstillet hos Getama.
Fremstår med kraftig brugsslitage, herunder ridser, skrammer. Manglende ryglæn samt betræk på sæde.

Auktionen afsluttes:  01-02-2023 21:29:46
Showroom:   DK, Roskilde, Store Hedevej