Hans J. Wegner for Ry Møbelfabrik. To-delt reol af eg (2+1)

Varenummer: 6238602

Næste bud: DKK 5.000
Vurdering: DKK 10.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Hans J. Wegner for Ry Møbelfabrik. To-delt reol af eg, underdel med seks skuffer, overdel med hylder, toplåge bag hvilke plade, skuffe/indretning og lys. Fremstillet hos Ry Møbelfabrik, mærket herfra. H. 180, B. 100, D. 34 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med brugsspor, ridser og hul i bagplade. (2+1)

Auktionen afsluttes:  01-10-2022 12:43:40
Showroom:   Herlev, DK