Hans J. Wegner. Sofabord af teak, model 'AT 305'

Varenummer: 6244238
Hammerslagspris: DKK 3.400
Vurdering: DKK 5.000

Hans J. Wegner. Sofabord af teaktræ, sarg med tre skuffer. 1960'erne. Fremstillet hos Andreas Tuck, model AT-305. H. 50 B. 138 D. 76 cm. Afskåret ben. Fremstår med brugsspor. Herunder ridser og ringe på bordplade. Samt kanthakker. Nøgle medfølger ikke
Auktionen afsluttes:  07-08-2022 12:49:20