Hans. J. Wegner, sofabord, røget egetræ, model GE15

Varenummer: 6188738

Næste bud: DKK 5.000
Vurdering: DKK 6.400
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Hans J. Wegner. Sofabord af røget egetræ, fineret rektangulær bordplade med massive afrunde kanter. H. 50 L. 150 B. 72 cm. Designet i 1955. Fremstillet hos Getama, med brændemærke herfra, model GE15. Fremstår med lette brugsspor

Auktionen afsluttes:  30-06-2022 19:50:13
Showroom:   Kolding, DK