Hans Olsen. Fire spisestole / skalstole, model 107 (4)
Vurdering:
10.000
Hans Olsen. Fire spisestole / skalstole med stel af massivt bejdset bøgetræ, ryg af formbøjet fineret bejdset bøgetræ, sæde og ryg nybetrukket med gult møbelstof, aftageligt rygstykke. 1960'erne. Fremstillet ved Bramin, model 107. SH. 45 cm. Fremstår med brugsspor, mærker i træ, slitage på bejdsning. (4)
12-04-2023 12:32:33