Harald Foss, tilskrevet. Udsigt over landskab. Olie på lærred

Varenummer: 5637338
Hammerslagspris: DKK 650
Vurdering: DKK < 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Harald Foss (1843-1922), tilskrevet. Udsigt over kuperet landskab med udsigt til kirke. Olie på lærred. Usigneret. 32 x 47,5 cm. (39 x 55 cm.). Fremstår med retoucheringer.

Auktionen afsluttes:  11-04-2020 14:53:00
Showroom:  DK, Kolding, Nordkajen