Haslev bord, sofabord og stol af palisander (3)

Varenummer: 6246262
Hammerslagspris: DKK 300
Vurdering: DKK 1.500
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

2 borde samt 1 stol af fineret palisander, højeste bord fra Haslev og med tilspidsede ben, stol betrukket med stribet uld. Borde: H. 50,5-48,5 cm. L. 57 cm. B. 54-37 cm. Stol: H. 72 cm. Sædehøjde 44 cm. Fremstår med brugsspor, plader med ridser, flere småskader på stol samt uld med slid. (3)

Vær opmærksom på, at der kan være forskellige regler for handel og indførelse af palisander træ til andre lande. Ved udførsel fra Danmark, bedes man rette henvendelse til myndighederne i det land, hvor varen skal indføres. For yderligere information henvises til Miljøstyrelsens CITES-sektion

Auktionen afsluttes:  07-08-2022 17:04:00
Showroom:   Odense, DK

1665703 03-08-2022 17:01:13 DKK 300