Henning Koppel for Georg Jensen. Samling kobbertøj, model 'Taverna' (4)

Varenummer: 6315540
Hammerslagspris: DKK 1.000
Vurdering: DKK 2.000

Henning Koppel (1918-1981). Samling kobbertøj af patineret kobber og kobberbelagt aluminium, indersider belagt med sølv, skafter af stål, best. af: 1 pande, Ø. 23 cm. 1 sautépande, Ø. 20 cm. 1 sautépande, Ø. 25 cm. 1 kasserolle, Ø. 20 cm. Udført og stemplet hos Georg Jensen, model 'Taverna'. Alders- og brugsspor. (4)
Auktionen afsluttes:  13-02-2023 19:42:00

2285785 13-02-2023 14:40:21 DKK 1000