Henning Larsen. Seks spisebordsstole (12+1)

Varenummer: 6263573

Næste bud: DKK 2.000
Vurdering: DKK 3.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Henning Larsen. Seks spisebordsstole med løs skal af sortlakeret træ, sæde monteret med lyst cognac farvet læder, stel af sortlakeret stål med messingsko. Skruer medfølger. Designet af Henning Larsen til Restaurant Karma Sushi. Ca. H. 78, Sh. 48 cm. Fremstår med kraftige brugsspor, ridser, brudt lakering på stel, afslag og mærker. (12+1)

Auktionen afsluttes:  06-10-2022 09:52:41
Showroom:   Herlev, DK