Varenummer: 6371276
Vurdering: DKK 14.000

Henning Ulrichsen. Bred armlænke af 14 kt. guld, monteret med kasselås med dobbelte sikkerhedshaspe, stemplet "HU 585". L. ca. 19,5 cm. B. ca. 1,2 cm. Vægt: ca. 29,6 gr. Fremstår med brugsspor, ridser.
Auktionen afsluttes:  24-06-2023 20:43:40